Ariston Egis Arıza Kodları

Ariston Egis 90 Arızası

Ariston Egis 90 arızası  derece arıza ledi yanıyor ve alev oluşmuyor ledi yanıyorsa cihazda aşırı ısınma emniyeti devreye girmiş demektir.Bu arızanın başlıca nedenleri sunlardır;

Aşırı ısı emniyet sensörü kısa devre

Devir daim pompası çalışmıyor

3 Yollu vana grubu arızalı

Kalorifer tesisatı pis veya tıkalı

Ariston Egis 50 60 arızası yetersiz su basıncı arızasıdır  Su doldurma musluğundan 1.5 ve 2.0 bar civarında su vererek kombinizi resetleyin.

Ariston Egis 60 70 arızası Kalorifer sensörü arızasıdır  Kalorifer ısı sensörü değişmesi gerekiyor.

 Ariston Egis 50 70 arızası Kullanım suyu negatif ısı sensörü arızasıdır.Değişmesi gerekir.   

     

Ariston Egis 70 arızası Elektronik kart yazılım hatasıdır.Elektronik kart’a yazılım yüklenmesi durumunda arıza giderilir  

         

Ariston Egis 80 Arızası Elektronik kart kombiyi kumanda etmiyor arızasıdır.Tamir veya değişimi ile arıza giderilir.   

                 

Ariston Egis 40 50 60 70 80 Arızası 15 dakika içinde çok fazla reset atmaktan meydana gelir.15 20 dakika bekleyip sigortayı tekrar açtığımızda arıza düzelir.             

Ariston Egis Alev arızası  alev oluşmuyor arızasıdır.Bir çok sebepten yapabilir.Gaz valfi ve iyonizyon arızası sebeb oluyor genellikle.

Ariston Egis 50 60 70 arızası ateşleme arızasıdır.Elektronik kart,gaz valfi,iyonizasyon ve fan motoru gibi parçalardan yapar.

Ariston Egis Baca İşareti Arızası : Fan motoru çalışmıyor arızasıdır.Bu arıza elektronik kart,fan motoru ve hava prosestatı gibi parçalardan yapar.

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Servisi Ara